Komedie na katastrofické téma.

V.A.D. znovu sáhlo po klasické látce, tentokrát známém díle Karla Čapka. Po komornějším projektu Valérie se opět zapojil téměř celý soubor – jedná se o hru s největším počtem herců a postav v historii V.A.D.

FAQ

Co Válka s mloky řekne dnešnímu divákovi?

Myslíme si, že téma je stejně aktuální jako v době, kdy knihu Karel Čapek psal. Někdy se uvádí, že mloci jsou o nacismu. To je podle našeho názoru nesmysl. Mloci nepředstavují žádné podobně konkrétní nebezpečí. Fungují jako zrcadlo lidské společnosti a odhalují v podstatě bytostnou neschopnost lidstva včas, jednotně a správně konat. Nemusí jít ani o nebezpečí, třeba i o výzvu. Ostatně to bývá propojené.

Hodí se k této katastrofické látce žánr komedie?

Určitě, vlastně i kniha je plná jemného humoru. Kromě toho V.A.D. by to jinak neumělo.

Kolik herců hraje mloka? Každý má svůj kostým?

Každý herec hraje několik lidských i mločích postav. Mločí kostým má každý svůj. Až se bude méně hrát, plánuje si V.A.D. otevřít půjčovnu kostýmů mloků. Vhodné pro pobavení nebo vylekání jednotlivce nebo menšího kolektivu.

Pokud všichni hrají všechno, jsou potřeba rychlé převleky?

Ano. Náročnost zákulisního shonu v podstatě předčí dosud (v tomto ohledu) nepokořený Krvavý román. Situaci ještě komplikuje fakt, že kostýmy jsou tmavé, takže v zákulisním přítmí a stresu herec zpravidla zběsile souká nohu do rukávu, hlavu do ocasu a podobně. Je pravda, že rychlé převlékání do mločích kostýmů snižuje psychickou vyrovnanost.

Obsazení

Ohlasy

Pro pořadatele

Minimální hloubka jeviště po horizont 5 m
Minimální šířka jeviště mezi portály 6 m
Možnost procházet za horizontem (šířka min.90cm) nebo zadem z jedné strany na druhou, vycházení na stranách zboku zpoza šál nebo portálů. Černý horizont, ideálně rozhrnovatelný v polovině. Bílé plátno a další.
Světla – celá bílá scéna, červený filtr, oranžový filtr, zelený filtr
Zvuk – Přehrávač CD s Auto Cue, Notebook

Projekce.