A už jsme v tom až po krk!

vyprávění o začátku Wintrovek / Zpravodaj Winterova Rakovníka

Když se nebudete zlobit, ještě nějakou dobu nechám čekat všechny ty, kteří se těší na špatné zprávy. Včera jsem slíbil, že určitě budou, ale neře­kl jsem kdy. Je jasné, že jsme v tom až po krk, ale začátek Wintrovek nedopadl vůbec špatně, takže nevím proč se zmiňovat o něčem negativ­ním.

I když, mohl bych třeba napsat, že jsme už od pondělí sháněli nafukovací kladivo. Ale koho vlastně zajímá, že VAD. přišel protržením  o jediné nafukovací kladivo na Zeměkouli a přilehlých galaxiích. Koho zajímá, že žádný z našich známých zmíněnou hračku doma ­nemá. Dokonce i majitel elektroobchodu Miloň Cír známý svými exce­sy s velkými plastovými doplňky zcela zklamal. Koho by to zajímalo, když V.A.D. nakonec přijel s nafu­kovací basebalovou pálkou, což byla veskrze dobrá zpráva.

Takže jsme zahájili Wintrovky hororem. „Tý jo, tohle byli VAĎÁCI?”, hučelo po představení předsálím tam a zpět. Knížecí utrpení nacpalo některé diváky do křesel a někte­ří ztěžka dýchali. Mě dostala na kolena Daemona Helga, která před představením sotva pletla nohama, u topení na jevišti si srážela čtyřicít­ku a zimnicí – průvodní to jevy angí­ny – a nakonec hrála jako z partesu. Magie jeviště opět zafungovala. Jo – děti Helgy a císaře Wilhelma hlí­dal dědeček.

Také jsem zaznamenal celkem dob­rý vtip: Dva transformers se vypo­tácejí po flámu z baru a jeden dru­hému říká – nesložíme se na taxík? Povídal ho v baru Citrón mladší a ti, kteří byli dětmi v éře transformují­cích se hraček se zasmáli. Smál jsem se i já, protože jsem nedávno viděl film, kde se podobné potvory měnili v auta a zpět.

Protože dneska přijela porota, při­jel i náš oblíbený recenzent Šotek. Bohužel bylo nějak málo času a tak jsme nestihli prohodit ani slovo. předpokládám, že píše recenzi ve stejnou dobu jako já tento sloupek a uvažuji o tom, jestli nechce kafe. Nechce! Byl jsem se ho zeptat a nemá chuť. Navíc byl zpruzený z toho, že mu to nejde. Tak snad příště. 

Dneska také přijela spousta význačných hostů. Mezi nimi si na nás udělal čas třeba Martin Písařík a sympaticky to rozjel ve slivovici. Bohužrl zítra ráno vypadne a uvidíme ho zase až na Popelce. Tedy, pokud si nezapneme televizi. A to my zase jo:)))

Zatím končím a fakt moc bych chtěl, aby zítra nenasněžilo. Jednak musím ráno do práce a pak bych už sakra chtěl, aby bylo jaro. Když už jsem si ho vymyslel v úvodníku do brožury….