Kladenský soubor vyhrál divadelní přehlídku

o úspěchu v Rakovníku / Kladenský deník

ÚSPĚCH / Soubor V.A.D. nadchl s představením Rozpaky zubaře Svatopluka Nováka na pětadvacátém ročníku přehlídky divadel odbornou porotu i diváky.
RAKOVNÍK, KLADNO – Z pětadvacátého ročníku přehlídky amatérských divadelních souborů WřintrůV Rakovnik, který se konal o víkendu, si přivezl palmu vítězství a řadu ocenění kladenský soubor Velmi amatérské divadlo (V.A.D.). Se svojí hrou Rozpaky zubaře Svatopluka No-váka zvítězil zároveň u odborné poroty i u diváků, což nebývá obvyklé. Je nominován na národní přehlídku do Třebíče. Letos si z Rakovníka přivezl celkem šest ocenění, je to o jedno více než loni. Obrželi ocenění za herecké výkony, autorský počin a inscenaci. “Máme obrovskou ra-dost, i když se musím neskromně přiznat, že jsme do Rakovníika jeli s tím, že chceme přivézt nějaké ocenění. Ale tak velký úspěch je pro nás příjemné překvapení,” řekl spoluautor hry a účinkující Kazimír Lupinec. “Je to naše druhá inscenace. Upravili jsme ji a snažili se vychytat nedostatky. Na příští rok zdokonalíme pro soutěž hru Hotel Intercontinental,” upřesnil. Prozradil, že nyní pracuje na dalším scénáři, tentokrát se bude jednat o sci-fi. Divadlo V.A.D. nabídne hru Rozpaky zubaře Svatopluka Nováka 6. dubna divákům v klubu Lávka v Praze, 21. dubna ji hraje v klubu Dividýlka ve Slaném. V kladenském klubu 19 ji mohou diváci vidět 13. dubna. Soubor se s ní zúčastní v květnu i festivalu Mezi ploty v Psychiatrické léčebné v Bohnicích. Divadlo V.A.D. vzniklo v Kladně před třemi roky a zaznamenalo rýchle úspěch u diváků a posléze i uznání porotců různých soutěží.

Divadelní soubor V.A.D. z Kladna baví svým vítězným představením z Wintrova Rakovníka Rozpaky zubaře Svatopluka Nováka diváky v Praze, vystoupí záhy i ve Slaném a na festivalu Mezi ploty v Bohnicích. FOTO: O. FIKRLOVÁ