Rozmarné léto zajistilo dětem přes dvacet tisíc

další zpráva o hraní pro Rosu / Kladensko/Slánsko

PONDĚLÍ 13. PROSINCE 2004

Benefiční představení uspořádalo v pátek v Divadle Lampion kladenské divadlo V.A.D. (Velmi amatérské divadlo). Zahrálo zde vlastní úpravu Vančurova Rozmarného léta. A mělo úspěch. Sál byl zcela zapiněný, na vstupném vybrali přes 22 tisíc korun.

Kladno – Výtěžek věnovalo V.A.D. Středisku pomoc ohroženým dětem ROSA v Kladně. “Důležité je; že bude zdvojnásoben Nadací Divoké Husy, takže budeme mít přes čtyřicet tisíc korun. Peníze budou použity na vybavení prostor pro psychoterapeutická a klubová setkávání rodin s dětmi. Všem, kteří sem přišli, mnohokrát děkujeme,” řekla v úvodu ředitelka střediska ROSA Hana Šteklová. ” Naše středisko poskytuje již deset let komplexní péči rodinám s dětmi z Kladna a okolí,” přiblížila. Obecně panovala v Lampionu krásná atmosféra, sál byl zcela zapiněný mladými i zralými diváky. \Zřejmě je přilákala zvědavost, jak V.A.D. s Vančurovým námětem naloží. Přestože soubor naštěstí zachovával půvabnou autorovu češtinu, pojal námět po svém. Vtiskl mu patřičnou dávkou jemné recese, kterou je V.A.D. pověstné, aniž by zkreslil příběh. Za pět let svého trvání divadlo neuvěřitelně herecky vyrostlo, výkony jsou takřka na profesionální úrovni. Rádi si říkají přezdívkami. Kouzelníka Arnoštka tedy představuje František Šlukovrbovec, který zde potvrdil svůj pohybový a komediální talent. Dokonce se naučil i pár skutečných kouzel, aby bylo představení důvěryhodné. Role jsou ušité jako na tělo. Annu hraje Jasanka Kajmanová, mistra Antonína Důru Kazimír Lupinec, jenž je také autorem scénáře. Abbé Rocha roztomile ztvárňuje Dušan Pilát, majora Huga Vilém Říha a Kateřinu Důrovou Růžena Roentgenová.
Divadlo V.A.D existuje pět let a za tu dobu nastudovalo řadu úspěšných vlastních inscenací. Hru Rozpaky zubaře Svatopluka Nováka dokonce převzalo pražské Divadlo ABC.