Soubor V.A.D. přivezl pět ocenění

Chvála Ságy rodu Rassini od O. Fikrlové / Kladenský deník

ÚSPĚCH / Porota chválila představení Sága rodu Rassini po všech stránkách. Překvapilo ji, že se jedná o první inscenaci nedávno vzniklého souboru. Doporučila ho na národní přehlídku.

Olga Fikrlová

Kladno – Na minulý víkend dlouho nezapomenou členové kladenského divadelního souboru V.A.D. (velmi amatérské divadlo). Zúčastnili se divadelní přehlídky Winterův Rakovník, odvezli si za inscenaci Sága rodu Rassini pět ocenění a pojedou na národní přehlídku do Písku. „Za herecký výkon mají ceny Laura Lupincová, Vilém Říha a čestné uznání František Šlukovrbovec. Kolektiv dostal cenu za inscenaci a soubor a já za autorský počin,“řekl kladenskému deníku Honza Červený alias Kazimír Lupinec.

Členové souboru se totiž rozhodli vystupovat pod pseudonymy. „Momentálně máme problémy, protože hledáme místo ke zkoušení. Na Malé scéně vzniklo kino, tam již být nemůžeme. Ostatní divadelníci nám říkají, že většinou dostali od města možnost někde zkoušet,“ posteskl si.

V.A.D: hledá pomocníka, který  by mohl vytvořit kostýmy, kulisy a líčit herce. Možnost kontaktu na tel. 0312/663993.

„Začali jsme také hrát i pro školy, zatím pro gymnázium a střední odbornou školu. Žádal jsem pedagogy i studenty o kritiku. Vyšlo z ní, že studenti mají obecně nechuť k divadlu, ale naše představení se jim mimořádně líbilo,“ dodal potěšeně Červený.