Vlna oválných narozenin

10.3.2020

Tento rok probíhá v divadle vlna oválných narozenin (výročí s oválkem na konci). Je to pěkná příležitost seznámit čtenáře s jubilujícími členy souboru.

Jako první slavil člen logisticko-technické sekce, osvětlovač Václav Kratina, řečený „Velký“ Vašek. Přezdívku si Velký Vašek vydobyl ani ne tak svým vzrůstem, jako tím, že osvětluje v kooperaci s o něco menším Vaškem, tedy „Malým“ Vaškem“ (ten na fotografii není, to je Karlík).

Vašek vyniká zručností, a to hlavně díky divadlu, které mu dává čím dál větší výzvy ve výrobě a úpravě kulis. Protože drží zdárně linii, dostal k narozeninám dort z raciochlebíčků.

Následně slavil -iny Petr Čechlovský řečený Kraken, herec, kterého V.A.D. draftovalo ve Velvarech. Prvně oslnil jako Třasoň v inscenaci Krvavý román. Tamtéž oslnil i svou lebkou coby stěžeň pirátské lodi. Diváci jistě nemohou vytěsnit jeho nechutný výkon v roli oplzlého důchodce Vaňka v Upokojenkyních. Kraken je také skvělým tanečníkem, což ještě neměl možnost v divadle předvést, ta pravá role teprve přijde…