Jednoaktová divadelní bábovička

Nezvládáte výchovu svých dětí? Uklidníme vás vědomím, že v tom nejste sami. Zkušení rodiče si z modelových situací odnesou kromě užitečného know-how i odbornou psychologickou vzpruhu. Připravující se rodiče dostanou šanci ujasnit si, zda by nestačilo pořídit si domácího mazlíčka. Ostatním nabízíme střet civilizací, násilí a závěrečnou katarzi – to vše na písečku.

FAQ

Jak hra vznikla?

Hra vznikla jako dramaterapie pro herce frustrované výchovou svých dětí. Scénář se dával dohromady v rámci příjemných sezení u Lupinců a zpočátku neprovázely projekt jakékoliv ambice stát se regulérní inscenací divadla.

Odpovídají povahy skutečnosti?

V případě Věry, Viky a Mikyho relativně typy odpovídají civilním povahám. Iveta je pro Lauru Lupincovou totální protiúkol, zároveň se zde však odkrývá jakási druhá temná identita, protože jinak je těžké si vysvětlit děsivou přirozenost ve ztvárnění postavy. Herec, který hraje Karla, je v civilu politováníhodnou kombinací Karla a Mikyho.

Má hra nějaké poselství?

Jediný závěr z celé hry je, že se nic nemá přehánět. Důležité je, aby diváci prožili svou katarzi, ať už při identifikaci se sebou nebo s někým nesnesitelným ze svého okolí.

Obsazení

Ohlasy

Pro pořadatele

Světla – celá bílá scéna, zvuk – z tabletu.

Techniku lze po dohodě dovézt vlastní.