Třetí vlna ováltin

26.12.2020

Co dělají, když nedělají divadlo, jsme se zeptali posledních tři divadelních oslavenců, kteří zakončují velkou vlnu ováltin, přeženuvší se divadlem V.A.D. v tomto kalendářním roce (slavili krásné jubileum v celkové výši 110 let). Snad z tipů načerpá čtenář inspiraci! 

 

Andi (ta nahoře) : Karanténa mi dala spoustu času na dodělání restů. Mimo jiné jsme založili kampaň na vydání našeho CD s vánočními koledami z celého světa (https://www.startovac.cz/projekty/za-koledou-kolem-sveta/). Vymysleli jsme je loni pro Montessori ČR. Jedná se o 24 koled v různých jazycích. Je to teď taková cesta kolem světa bez výtěrů. Kdybyste chtěli vánoční dárek… 😀 Vymýšlíme taky, jak udělat tradiční vánoční koncert, kam nikdo nebude moci přijít. Pak jsme také našli spoustu alternativ k běžným aktivitám, např. deskovky hrajeme s kamarády online. S některými i častěji  než jiné roky, protože je jedno, kde kdo bydlí.

 

Eva (ta uprostřed): Nárazově namlouvám krátké úryvky z knih pro podcast kolegy Petra Viziny Na dotek, který je možné poslouchat na zpravodajském serveru Aktuálně.cz. Jak náročná je organizace divadelního představení, mi připomněla realizace velkého testu elektromobilů pro magazín Hospodářských novin PročNe. Podařilo se zajistit prostory Trojského zámku, skvělého fotografa, deset kolegů a dvanáct aut. Průběžně sepisuju velký příběh o největším automobilovém závodním úspěchu v historii Československa. Čerstvě o jeho popis požádali v televizním pořadu Gejzír na ČT1. Dva jezdci v Aeru Minor Sport excelovali na jednom z nejprestižnějších závodních okruhů 24h Le Mans a pak je komunisti za údajnou velezradu v 50. letech zavřeli. Kdybychom měli český Hollywood, měl by o tom někdo natočit film. Stálo by to za to.

 

Zelí (ta dole): Připravil jsem na novou sezónu čmelíny. Kompletně je vyčistil a zbavil případných parazitů, takže čmeláčí matky hledající na jaře nové útočiště v nich budou moci zahnízdit a založit novou kolonii. Od chovu včel vzhledem k nepříznivému vývoji Vesenského indexu prozatím upouštím. Tuto roli po mně převezme mladý a nadějný David, takže, kdo potřebujete opíchat (vyléčit), s důvěrou se na něj obracejte. Jinak koronavirový čas využívám především ke studiu rodičovských interakcí. Materiál získávám pracně krůček po krůčku s vidinou jeho zúročení v roli psychologa Luďka v Písečku.