Povídková hra o nadpřirozených bytostech v dnešním světě.

Divadlo V.A.D. ve čtyřech výstražných příbězích varuje širokou veřejnost před nenadálým setkáním s nadpřirozenými bytostmi a zároveň nevtíravou formou nastiňuje, kterak si v podobně vypjatých situacích počínat. 

FAQ

Nebojí se protagonisté čertů za své rouhavé role boží odplaty?

Zpočátku se herci podobným námitkám jen posmívali. Nicméně když se jim po několika představeních začaly dít série podivných nehod, nevysvětlitelných ústrků a vyslovených nespravedlností, přestali brát podobná varování na lehkou váhu. S každou další reprízou si dávali větší pozor na pusu, po každém rouhačském slovu se nenápadně pokřižovali a před představením v ruce nervózně žmoulali růženec. Všem se proto ulevilo, když byla inscenace dočasně zderniérována. Nicméně není všem dnům konec…

Umí Richard Smutný (představitel vodníka) plavat?

Je paradoxem, že člověk tak famózně disponovaný pro práci s tekutinami, plave jen průměrně. Pravda ovšem je, že v některých vodních disciplínách vysloveně vyniká – za mnohé zmiňme splývání, ponor nebo pády do vody. Mistr rovněž rozčeřil stojaté vody výukových filmů, když oslnil jako figurant demonstrující účinky Archimedova zákona. V.A.D. v současné době na plaveckých schopnostech mistra pracuje a shání plovací kruh s odpovídajícím vnitřním poloměrem a výtlakem.

Obsazení

  • Scénář Kazimír Lupinec & Co.
  • Režie, scéna, kostýmy V.A.D.
  • Hudba Daniel Vojtíšek

Ohlasy

Pro pořadatele

Tech: 2x stmívatelná zásuvka 230V z kabiny za jevištěm pro připojení halogenové vany 500W
Světla – celá bílá scéna, oranžový filtr, zelený filtr, modrý filtr, červený filtr
Zvuk- Přehrávač CD s Auto Cue

Není v repertoáru, pravděpodobnost obnovy 29%.