Dramatizace kultovního románu Josefa Váchala

Zdá se vám, že násilí a brutalita, kterou vídáte v televizních zprávách, je bezprecedentní? Naše inscenace na motivy Váchalova Krvavého románu vás vyvede z omylu. Vše už se stalo, jen u toho teklo více krve. Ostatně přesvědčte se sami s naším mladým dynamickým televizním štábem s vysokou sledovaností, který vám poskytne šokující sondu do zákulisí televizního zpravodajství.

FAQ

Jak hra vznikla?

Původně byla myšlenka ztvárnit Krvavý Román v rámci alternativní sekce jako další českou undergroundovou klasiku. Dále tu byla chuť nějak se dramaticky vypořádat s knihou teoretika médií McLuhana. Myšlenka propojení obou těchto vizí vznikla ve vaně a zpětně vzato překonává svou velikostí provedení.

Proč?

Vydavatel brakových románů Paseka, do kterého se Váchal ve své knize promítl, dělal velmi podobnou činnost dnešním bulvárním televizím.

Jak stíháte točit ve hře tolik převleků a prostředí?

Všechno správně přestavět a včas se obléknout do toho správného kostýmu je velmi stresová záležitost. Hra je kvůli tomu noční můrou všech, kdo v ní účinkují. Na druhou stranu když se podaří, mají všichni pocit velké výhry nad sebou samými.

Obsazení

  • režie, kostýmy, scéna V.A.D.
  • kostýmy ušili Jitka Černohorská
  • všestranná účast Jasanka Kajmanová
  • hudba Sepultura, Strauss

Ohlasy

Pro pořadatele

Tech: 1x stmívatelná zásuvka 230V z kabiny uprostřed přední hrany jeviště pro připojení halogenových van 2x500W
Světla- celá bílá scéna,větší počet kombinací bílých světel, oranžový filtr, zelený filtr, červený filtr, 3x profilovací reflektory min 600W s možností ořezu do obdélníku, každý ovladatelný samostatně
Zvuk- Přehrávač CD s Auto Cue, plus s efekty.
Hraje se.