Nenávist se září věčnou nedá se přecijen sloučit…

Román Utrpení knížete Sternenhocha Ladislava Klímy byl divadelně zpracován už mnohokrát. Divadlo V.A.D. vytvořilo to nejpřiléhavější ztvárnění, kde se uplatní všechen zvrácený vkus a humor souboru stejně jako nedostatek talentu v oblasti pohybové. Inscenace vznikala v permanentní telepatii se samotným Klímou.

FAQ

Proč jsou Sternenhochovy myšlenky zrovna dvě?

Volba dvou myšlenek byla zprvu intuitivní. V průběhu zkoušení se ale ukázalo, že Ema Spurná v rámci všech replika a úkonů ztělesňuje myšlenku na sex. Aby se nějak Jasanka Kajmanová vyhranila, kapitulovala a zasvětila se sféře jídla. Jsou to tedy myšlenky na dvě podstatné oblasti mužské psychiky - sex a jídlo.

Proč jezdí postava německého císaře Wilhelma II v dětském autíčku?

Wilhelm II je autorem románu vykreslen jako výrazně excentrický muž. Jelikož divadelní adaptace snese individuální výklad a jelikož představiteli této role Kazimíru Lupincovi nechtěli rodiče nikdy takovéto autíčko koupit (už proto, že se tehdy ještě nevyrábělo), napsal tuto rekvizitu do scénáře a oháněl se nedotknutelností autorské myšlenky tak dlouho, až mu divadlo toto autíčko z grantu Středočeského kraje koupilo. Od ježdění v autíčku ho nezastavilo ani varování výrobce, který udává maximální nosnost 35 kg.

Vycházeli jste nějak i z filmu V žáru královské lásky?

Ne.

Obsazení

  • scénář, scéna, výběr hudby Kazimír Lupinec & Co.
  • režie, kostýmy V.A.D.
  • návrh a výroba scény Richard Maška
  • výroba kostýmů Jitka Černohorská
  • zvuk zpracoval František Šlukovrbovec
  • hudba s laskavým svolením Iva Bittová

Ohlasy

Pro pořadatele

Minimální hloubka jeviště po horizont 3,5 m
Minimální šířka jeviště mezi portály 5 m
Možnost procházet za horizontem (šířka min.90cm) nebo zadem z jedné strany na druhou, vycházení na stranách zboku zpoza šál nebo portálů. V zákulisí (a zejména vpravo od diváka) dostatek místa pro 5 lidí a autíčko.
Tech: 1x stmívatelná zásuvka 230V z kabiny pro připojení halogenové vany 500W
Světla- celá bílá scéna,oranžový filtr,zelený filtr,červený filtr,halogenová vana min
Zvuk- Přehrávač CD s Auto Cue